Ostatní

Ostatní

Ostatní

white pointOstatní

Kožní oddělení, ORL a plastická chirurgie nemají speciálně oddělenou dětskou část. Vyučující, vychovatelka školní družiny a školního klubu a učitelka mateřské školy na oddělení docházejí po nahlášení příjmu dětského pacienta. I krátkodobě hospitalizovaným dětem věnujeme pozornost. Doplňujeme a rozšiřujeme s nimi školní znalost a nabízíme jim zábavné a smysluplné využití volného času. Žáci mohou využívat bezdrátové připojení na internet.

V případě delší hospitalizace jsou žáci vyučováni většině předmětů a komunikujeme také s rodiči a vyučujícími z kmenové školy.

Na těchto odděleních je rodičům umožněn pobyt společně s dítětem.

white pointKožní oddělení

Oddělení se nachází ve druhém patře budovy číslo 9.

Hospitalizované děti jsou umístěny na pokoje společně s dospělými pacienty. Nejčastěji jsou přijímány s diagnózou atopického, či jiného ekzému, nebo lupénky. Výuka a zájmová činnost probíhá ve společné jídelně, popř. na pokoji dítěte.

white pointORL

Otorinolaryngologické oddělení se nachází ve druhém patře budovy číslo 3. Dětští pacienti jsou hospitalizováni v těsné blízkosti sesterny, starší pacienti (středoškoláci) jsou hospitalizováni na ostatních pokojích s dospělými pacienty.

Poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu hospitalizovaných pacientů v celé šíři oboru ORL, foniatrii, vyšetření ušní, nosní, krční, vestibulárních funkcí, poruch hlasu a řeči. U dětských pacientů jde často o odstranění krčních mandlí nebo nosní mandle, léčbu onemocnění slinných žláz, punkce aj.

Na ORL nemá škola svou vlastní výukovou místnost, má však vyhrazená místa pro uložení učebnic, výtvarného materiálu a ostatních školních pomůcek. Oddělení je vybaveno hrami, a to didaktickými, společenskými i deskovými. K dispozici jsou také televize s DVD přehrávačem, notebooky, iPad a iPod.

white pointPlastická chirurgie

Oddělení plastické chirurgie se nachází v pátém patře budovy číslo 15. Děti, které jsou přijímány k výkonu na plastickou chirurgii, jsou následně hospitalizovány na lůžkovém oddělení pediatrie. Děti jsou většinou přijímány na plánované operace - úpravy ušních boltců, jizev, srůstů prstů apod.