white pointAktuality

06.12.2019 pointMikuláš

Ani letos Mikuláš s čertem a andílkem nezapomněl na děti na Bulovce a přišel si zkontrolovat, zda jsou hodné a učí se...

více
04.12.2019 pointDivadlo UJETO

Divadelní soubor UJETO dnes přišel potěšit děti i dospělé na oddělení ortopedie s pohádkou: “Jak topič čerta napálil”

více
02.12.2019 pointVánoční jarmark

Zveme vás na Vánoční jarmark! V úterý 10. a středu 11. prosince. Podrobnosti na plakátě.

více
26.11.2019 pointSpolečně do světa tónů

Tóny houslí a milé a fundované průvodní slovo mladé hudebnice přiblížily dětem svět tónů z nečekaných i důvěrně známých úhlů pohledu. Také jsme využili interaktivní knihy a pomůcky a své dojmy vyjádřili výtvarnými technikami. Hudba přináší potěšení.

více
03.10.2019 pointSledujte s námi přímý přenos z krmítka

Pozorování zpěvného ptactva online v naší ptačí budce a krmítku vám zprostředkují naše paní učitelky. Aktuální stav: ptáčkům chutná!

více

white pointDobrá nálada pomáhá ke zdraví

Dobře si uvědomujeme, že s úsměvem jde všechno líp a kdo si hraje, nejen nezlobí, ale také se mnohem rychleji a snadněji uzdravuje a hojí. My to vidíme každý den a tento poznatek se dokonce shoduje s nejmodernějšími vědeckými výzkumy. Ale možná nám už zevšednělo něco, co vlastně vůbec není samozřejmé. Co? To, jak jsou děti statečné a jak zvládají bolest a obtíže spojené s léčbou. Většinou jsou mnohem trpělivějšími pacienty, než dospělí. Některé děti jejich zdravotní problémy skoro nezpomalí (takže je musíme zpomalovat vhodnými klidovými aktivitami :-)  ). Zkrátka je obdivuhodné, kolik hrdinek a hrdinů, kteří se nevzdávají a i přes nepříjemnosti neztrácejí nadhled, úsměv a chuť si hrát a učit se, každý den potkáváme. Nebo jinak: když už musíš mít sádru - tak se super dizajnem!

Foto: http://www.skolabulovka.cz/fotogalerie/skolni-rok-2018-2019/dizajnova-sadra